— Výjezdy —

Spadlý strom

16.03.2019

Dnes ráno v 9.35 opět vyhlášen poplach na neprůjezdnou komunikaci (strom) směr Hrádek nad Nisou. Jednotka vyjela v počtu 1+3 a půl hodině se vrátila zpět na základnu.

15.3. byl ve 23.25 hodin vyhlášen HZSLK poplach na neprůjezdnou komunikaci, spadlý strom přes komunikaci směr Chotyně. Jednotka vyjela v počtu 1+4.

Hasiči obce měli pernou noc. Na žádost velite jednotky SDH BK se jednotka sešla ve zbrojnici 22.15, aby byla připravena pomoci občanům naší vesnice při odstraněni polomu v terénu. Tato pomoc byla i u hořícího komínu u č. p. 117, zde vše dobře dopadlo. Stav byl i někdy nebezpečný a proto jednotka z bezpečnostních důvodů úklid stromů provádět...

16.03.2019

08.03.2019

V 5.28 byl jednotce hasičů vyhlášen poplach operačním důstojníkem k neprůjezdné silnici směr Chotyně. Při příjezdu na místo události se jednalo o strom přes celou komunikaci. Strom byl rozřezán, místo uklizeno a jednotka se po 30 minutách vrátila zpět na základnu. Jednotka vyjela v počtu 1+4.

Dnes 28.2. nám byl vyhlášen Krajským operačním střediskem poplach k požáru louky na Pekařce. Po příjezdu na místo události jsme spolu s HZS LK provedli průzkum. Poté bylo velitelem zasahu rozhodnuto a nasazení dvou proudů "c" pro likvidaci požáru. Po jeho likvidaci se všechny jednotky vrátily zpět na své základny.

Hasiči Chrastavského okrsku zhodnotily uplynulý rok na výroční valné hromadě v pivnici Jitrava. Valné hromady se účastnilo mnoho zástupců všech jednotek. Prostředí bylo pěkné a za občerstvení děkujeme jednomu hasiči, který to dal okrsku jako sponzorský dar, moc děkujeme.